10/10/2018

Medica SZKOŁĄ Z ŻYCIEM!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoły z Życiem" przyznany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Fundację DKMS.

Akcję Zachodniopomorska Komórkomania wspierali Słuchacze technikum, szkół policealnych Medica oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podjęły świadomą decyzję o takiej rejestracji. Intencją organizatorów było uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.

W II edycji projektu ZACHODNIOPOMORSKA  KOMÓRKOMANIA udało się zarejestrować 1604 potencjalnych dawców!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i udział w akcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia Certyfikatu "Szkoły z Życiem".