Kurs Otyłość, przyczyny, skutki i metody leczenia – KURS DLA DIETETYKÓW

Już teraz możesz zdobyć wyjątkowa wiedzę w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu leczenia otyłości.

Otyłość jest jednym z poważniejszych problemów w Polsce. Według danych Światowej  Organizacji  Zdrowia aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków jest niewiele lepiej, bo na otyłość cierpi co czwarty z nich.  Nie pozostawaj obojętny wobec tych niepokojących danych !!

INFORMACJE OGÓLNE

Najbliższy termin kursu / miasto:

termin ustalany po zebraniu się grupy/Stargard lub u zleceniodawcy

Kursy organizowane są również w formie niestacjonarnej, w miejscu wyznaczonym przez klienta.

Czas trwania: 30 godzin
Tryb: wieczorowo lub zaocznie
Opłata za kurs: skontaktuj się z nami

CEL SZKOLENIA

Po ukończeniu kursu dotyczącego "Otyłości- przyczyn, skutków i metod leczenia"  absolwent uzyska odpowiedni poziom wiedzy, aby zgodnie z aktualnymi wymaganiami nauki, właściwie i nowocześnie leczyć schorzenie otyłości.

PROGRAM KURSU

1. Otyłość – rozpoznawanie, klasyfikacja, przyczyny i skutki

• Epidemiologia otyłości na świecie
  • Występowanie otyłości w Polsce
  • Definicja i antropometryczne metody rozpoznawania otyłości
  • Klasyfikacja otyłości
  • Otyłość prosta
  • Otyłość wtórna
  • Diagnostyka laboratoryjna u otyłych pacjentów
  • Przyczyny powstawania otyłości
  • Rola czynników genetycznych w powstawaniu otyłości
  • Skutki otyłości metaboliczne i mechaniczne

2. Leczenie otyłości

Leczenie dietetyczne otyłości

• metody oceny sposobu żywienia
  • zasady układania jadłospisów
  • ocena wartości energetycznej i odżywczej diety
  • dieta niskoenergetyczna
  • dieta niskoenergetyczna wegetariańska
  • dieta wysokotłuszczowa
  • dieta wysokobiałkowa
  • dieta niskowęglowodanowa
  • diety ketogenne
  • nieracjonalne metody leczenia dietetycznego otyłości
  • efekt jo-jo – przyczyny, skutki i metody zapobiegania
  • suplementy diety przeznaczone dla otyłych
  • nowoczesny gabinet dietetyka - przyrządy diagnostyczne, pokaz nowoczesnego wyposażenia

Leczenie farmakologiczne otyłości

• leki stosowane w przeszłości, aktualnie i w przyszłości

Leczenie chirurgiczne otyłości

• metody leczenia chirurgicznego otyłości – zalety i wady
  • metody postępowania dietetycznego przed i po zabiegu operacyjnym

Rola psychologa w terapii otyłości

• wsparcie psychologiczne w utrzymaniu reżimu dietetycznego

Znaczenie aktywności fizycznej w terapii otyłości

• omówienie metod oceny wydolności fizycznej
  • znaczenie indywidualnego wyboru ćwiczeń fizycznych
  • korzyści metaboliczne i poprawa wydolności fizycznej jako wynik wzmożonej aktywności fizycznej

OFERTA DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP

Chętnie przygotujemy ofertę dostosowaną do Państwa indywidualnych potrzeb. Aby uzyskać szczegółowe informacje o szkoleniach organizowanych w naszej Akademii prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 512 606 051, 797 894 473 lub pocztą elektroniczną na adres [email protected], chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wszystko wyjaśnimy.

ZAPISY NA KURS

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną ([email protected]), tradycyjną lub on-line poprzez uzupełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego (dostępny również w sekretariacie placówki)

Wypełnij i wyślij formularz – jest to wstępne potwierdzenie zgłoszenia.
Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz informację zwrotną z danymi niezbędnymi do dokonania opłaty za kurs.
Opłatę za kurs ( lub ratę), należy przelać na nasze konto firmowe w ciągu 7 dni od przesłania formularza zgłoszeniowego lub dokonać opłaty osobiście w sekretariacie. Jest to ostateczne potwierdzenie rezerwacji miejsca na kursie.
Nieterminowa płatność powoduje anulowanie wstępnego zgłoszenia.
Liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona. O miejscu na kursie decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.

Wymogi dla uczestników kursu:

Kurs przeznaczony jest dla dietetyków, fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów, technologów żywności oraz osób z wykształceniem kierunkowym z zakresu specjalności, zdrowie, żywienie, medycyna, sport, wychowanie fizyczne

W trakcie kursu otrzymasz

• materiały szkoleniowe/skrypt
  • teczkę
  • skoroszyt i długopis

Uzyskane dokumenty

Państwowe zaświadczenia MEN o ukończeniu kursu oraz certyfikat w języku obcym

Płatności:

Wpłaty za kurs można dokonać jedynie przelewem na konto firmowe w przeciągu 7 dni od wypełnienia zgłoszenia.

Nr konta: mBank 07 1140 2004 0000 3102 8143 6958

Uczestnik może wycofać się z udziału w szkoleniu/kursie w formie pisemnej w terminie 7 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia szkolenia/kursu. Po upływie tego terminu Zgłaszający zapłaci 20% udziału w kursie. W przypadku, gdy szkolenie/kurs nie odbędzie się z winy organizatora, zwrócona zostanie w pełni kwota wpłacona przez Zgłaszającego.

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

Poniżej możesz pobrać formularz zgłoszeniowy do wypełnienia (do złożenia w naszym sekretariacie lub poprzez pocztę elektroniczna: [email protected]) lub zapisać się online.

DOKUMENTY DO POBRANIA