Szkoła policealna, szkoła medyczna i inne propozycje kształcenia – o nas

Tworząc Collegium Medyczne Medica udowodniliśmy, że edukacja może być Nowoczesna, Profesjonalna, Przyjazna...

Tworząc Collegium Medyczne MEDICA udowodniliśmy, że edukacja może być nowoczesna i profesjonalna, a jednocześnie przyjazna.

Medyczna szkoła policealna, szkoła policealna, szkoła kosmetyczna, studium dentystyczne, studium farmaceutyczne, szkoła fryzjerska, technikum, szkoła branżowa oraz szkoła podstawowa dla dorosłych, to nasza "szkolna" oferta edukacyjna. Naukę prowadzimy zarówno w szkołach dla młodzieży jak i  w szkołach dla dorosłych (szkoła zaoczna i szkoła wieczorowa) Oferujemy także kształcenie  w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Prowadzimy bezpłatne szkolenia i dofinansowane kursy medyczne i kosmetyczne. Biezremy udział w projektach europejskich.

Zapraszamy do jednej z naszych szkół policealnych w Szczecinie i Stargardzie.Technik farmeceutyczny, technik dentystyczny, asystentka stomatologiczna a może technik masażysta? Studium kosmetyczne, studium farmaceutyczne czy studium dentystyczne? A może szkoła fryzjerska?

W naszej ofercie znaleźć można również seminaria i warsztaty oraz specjalistyczne kursy medyczne, kursy dla pielęgniarek i położnych, kursy pedagogiczne, kursy komputerowe, kursy masażu, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Kompleksowo i profesjonalnie przygotowujemy do zdobycia zawodu!

Potrzebujesz sali szkoleniowej lub pracowni? To nie problem! W Medice posiadamy profesjonalne sale szkoleniowe na wynajem.

W sektorze edukacji działamy juz ponad 10 lat!  Od początku działalności stawialiśmy na umiejętności praktyczne oraz edukację pod kątem wymagań na rynku pracy. Wielu z naszych uczniów – słuchaczy i kursantów – już podczas praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, bo pracodawcy, widząc ich umiejętności, chcą ich u siebie zatrzymać. W Medice jakość ma znaczenie!

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców, nauczycieli z uprawnieniami pedagogicznymi, nauczycieli akademickich, trenerów i praktyków życia gospodarczego, m.in. ze szpitali, aptek, salonów spa, gabinetów kosmetycznych, stomatologicznych, urzędów, instytucji opiekuńczych, firm.

Szkoła policealna, kursy zawodowe – BAZA DYDAKTYCZNA

To Nas wyróżnia! Własna nowoczesna baza dydaktyczna i specjalistyczne pracownie zawodowe.

Aby zapewnić swoim uczniom i słuchaczom wysoki poziom kształcenia, szczególnie dbamy o własne zaplecze dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych i profesjonalnych pracowniach zawodowych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Co roku inwestujemy w nowe pracownie, w nowoczesną aparaturę – co stanowi nasz ogromny atut, szczególnie na kierunkach stomatologicznych i farmaceutycznych. Oprócz wyposażenia naszych szkół w specjalistyczne urządzenia do nauki konkretnych zawodów, dbamy również o to, aby nauka była przekazywana w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Nasze sale dydaktyczne i szkoleniowe wyposażone są w odtwarzacze DVD i Blu-ray, kamery cyfrowe, rzutniki, projektory multimedialne, tablice interaktywne i inne urządzenia techniczne po to, aby proces przyswajania wiedzy w naszych szkołach przebiegał sprawniej i przyjemniej. Prowadzimy równiez wynajem sal szkoleniowuych i pracowni zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pracowni oraz wydarzeń, które odbywały się w naszych szkołach medycznych i innych placówkach Collegium Medycznego Medica.

Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych

Duży nacisk kładziemy na jakość. Kształcimy na najwyższym poziomie. C.M. Medica może się poszczycić bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych. Od wielu lat medica jest w czołówce szkół z najwyższą zdawalnościa egzaminów zawodowych.                                                                                             Ponad 50% stanowią zajęcia praktyczne!

Prowadzimy szkoły młodzieżowe oraz szkoły dla dorosłych w Stargardzie, Szczecinie oraz Świnoujściu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełna ofertą edukacyjną.