O Nas

Tworząc Collegium Medyczne Medica udowodniliśmy, że edukacja może być Nowoczesna, Profesjonalna, Przyjazna...

Tworząc Collegium Medyczne MEDICA udowodniliśmy, że edukacja może być nowoczesna i profesjonalna, a jednocześnie przyjazna.

MEDICA oferuje kształcenie w szkołach medycznych, szkołach policealnych, technikach, szkołach branżowych, liceach dla dorosłych, liceach medycznych, szkołach podstawowych dla dorosłych a także w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Prowadzimy naukę zarówno w szkołach dla młodzieży jak i w szkołach dla dorosłych (szkoły zaoczne i szkoły wieczorowe). Wyróżnia nas profesjonalna baza dydaktyczna i nacisk na kształcenie praktyczne.

Nasze szkoły znajdują się w Szczecinie, Stargardzie i w Swinoujściu.

W naszej ofercie znaleźć można również seminaria oraz specjalistyczne kursy medyczne, kursy dla pielęgniarek i połoznych, kursy pedagogiczne, kursy komputerowe, kursy masażu, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz doskonalące dla ratowników medycznych. Kompleksowo i profesjonalnie przygotowujemy do zdobycia zawodu!

Potrzebujesz sali szkoleniowej lub pracowni? To nie problem! W Medice posiadamy profesjonalne sale szkoleniowe na wynajem.

W sektorze edukacji działamy juz ponad 10 lat! Od poczatku działalności stawialiśmy na umiejętności praktyczne oraz współpracę z rynkiem pracy. Wielu z naszych uczniów, słuchaczy i kursantów już podczas praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, bo pracodawcy widząc ich umiejętności, chcą ich u siebie zatrzymać. W Medice jakość ma znaczenie!

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców, nauczycieli z uprawnieniami pedagogicznymi , nauczycieli akademickich, trenerów i praktyków życia gospodarczego, min. ze szpitali, aptek, salonów spa, gabinetów kosmetycznych, stomatologicznych, urzędów, instytucji opiekuńczych , firm.

Baza dydaktyczna

To Nas wyróżnia! Własna nowoczesna baza dydaktyczna i specjalistyczne pracownie zawodowe.

Aby zapewnić swoim uczniom i słuchaczom wysoki poziom kształcenia, szczególnie dbamy o własne zaplecze dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych i profesjonalnych pracowniach zawodowych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Co roku inwestujemy w nowe pracownie, w nowoczesną aparaturę – co stanowi nasz ogromny atut, szczególnie na kierunkach stomatologicznych i farmaceutycznych. Oprócz wyposażenia naszych szkół w specjalistyczne urządzenia do nauki konkretnych zawodów, dbamy również o to, aby nauka była przekazywana w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Nasze sale dydaktyczne i szkoleniowe wyposażone są w odtwarzacze DVD i Blu-ray, kamery cyfrowe, rzutniki, projektory multimedialne, tablice interaktywne i inne urządzenia techniczne po to, aby proces przyswajania wiedzy w naszych szkołach przebiegał sprawniej i przyjemniej. Prowadzimy równiez wynajem sal szkoleniowuych i pracowni zawodowych.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych

Duży nacisk kładziemy na jakość. Kształcimy na najwyższym poziomie. C.M. Medica może się poszczycić bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych. Od wielu lat medica jest w czołówce szkół z najwyższą zdawalnościa egzaminów zawodowych.                                                                                             Ponad 50% stanowią zajęcia praktyczne!