O Nas

Tworząc Collegium Medyczne udowodniliśmy, że edukacja może być Nowoczesna, Profesjonalna, Przyjazna...

Tworząc Collegium Medyczne MEDICA udowodniliśmy, że edukacja może być nowoczesna i profesjonalna, a jednocześnie przyjazna. Collegium Medyczne Medica oferuje kształcenie w szkołach medycznych, policealnych, technikach, szkołach branżowych I i II stopnia,  liceach dla dorosłych, zasadniczych szkołach zawodowych, gimnazjach dla dorosłych, szkołach podstawowych dla dorosłych a także w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. W naszej ofercie znaleźć można również specjalistyczne kursy medyczne, pedagogiczne oraz doskonalące dla ratowników medycznych. Kompleksowo i profesjonalnie przygotowujemy do zdobycia zawodu!

W sektorze edukacji działamy juz ponad 10 lat! Od poczatku działalności stawialiśmy na umiejętności praktyczne oraz współpracę z rynkiem pracy. Wielu z naszych uczniów i słuchaczy juz podczas praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, bo pracodawcy widząc ich umiejętności, chcą ich u siebie zatrzymać. W Medice jakość ma znaczenie!

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców, nauczycieli z uprawnieniami pedagogicznymi , nauczycieli akademickich, trenerów i praktyków życia gospodarczego, min. ze szpitali, aptek, salonów spa, gabinetów kosmetycznych, stomatologicznych, urzędów, instytucji opiekuńczych , firm.

Baza dydaktyczna

Aby zapewnić swoim słuchaczom wysoki poziom kształcenia, szczególnie dbamy o własne zaplecze dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych i profesjonalnych pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Co roku inwestujemy w nowe pracownie, w nowoczesną aparaturę – co stanowi nasz ogromny atut, szczególnie na kierunkach stomatologicznych i farmaceutycznych. Oprócz wyposażenia naszych szkół w specjalistyczne urządzenia do nauki konkretnych zawodów, dbamy również o to, aby nauka była przekazywana w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Nasze sale dydaktyczne wyposażone są w odtwarzacze DVD i Blu-ray, kamery cyfrowe, rzutniki, projektory multimedialne, tablice interaktywne i inne urządzenia techniczne po to, aby proces przyswajania wiedzy w naszych szkołach przebiegał sprawniej i przyjemniej. Zapraszamy do Galerii zdjęć

Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych

Duży nacisk kładziemy na jakość. Kształcimy na najwyższym poziomie. C.M. Medica może się poszczycić bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych