14/11/2018

Medyczna szkoła policealna

Nauka we właściwym kierunku!

Szkoła policealna to strzał w dziesiątkę? Tylko taka, do której chce się chodzić bez poczucia marnowania czasu i pieniędzy! Jeśli szukacie elastycznych warunków kształcenia i zawodu z dobrą perspektywą na przyszłość… jesteście we właściwym miejscu! Poznajcie zalety nauki w Collegium Medycznym Medica i 7 sprawdzonych kierunków rozwoju.

26/09/2018

Technik ortopeda

Misja: przezwyciężanie ograniczeń

Nie jest lekarzem ani fizjoterapeutą, ale ściśle współpracuje z nimi w procesie przywracania sprawności fizycznej, zdolności poruszania i wykonywania codziennych czynności przez pacjentów. Na czym polega zawód technika ortopedy i co może on zaoferować osobom niepełnosprawnym?

27/08/2018

Podolog

Zawód pogranicza

Ta stosunkowo nowa w Polsce, choć dobrze znana i doceniana w Europie profesja dopiero kilka lat temu doczekała się wpisania na oficjalną listę zawodów. Czym właściwie zajmuje się podolog i jakiego rodzaju usługi może oferować swoim klientom? Więcej o tym w dalszej części artykułu…

24/08/2018

Technik masażysta

Profesjonalista przyszłości

Zawód masażysty jeszcze nigdy nie cieszył się tak wielką popularnością. Szacuje się, że do 2020 roku zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę wzrośnie o 20%, co stwarza nowe, atrakcyjne możliwości pracy dla osób, które widzą siebie w tej wymagającej, lecz również przynoszącej wiele satysfakcji roli.

10/08/2018

Terapeuta zajęciowy

Połączenie wiedzy, empatii i kreatywności

Usprawnia, relaksuje, uczy życia… Tylko tyle i aż tyle może zaoferować osobom niepełnosprawnym psychicznie i fizycznie odpowiednio wykształcony terapeuta zajęciowy. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi oraz osobami starszymi, które wymagają im tylko właściwej pomocy.

03/08/2018

Opiekunka dziecięca

Zawód: opiekunka dziecięca

Poznaj przyszłe możliwości pracy!

Jeśli wierzyć co poniektórym amerykańskim filmom i serialom, do zdobycia kompetencji w zawodzie opiekunki dziecięcej wystarczy mieć piątkę rodzeństwa i być z nich najstarszym, co stanowi gwarancję rozległej wiedzy o zmienianiu pieluch… To na szczęście mit, który nie ma przełożenia na polskie realia ;)

26/07/2018

Higienistka stomatologiczna

Czym różni się od asystentki?

Wiele osób stających przed wyborem zawodu boryka się z rozszyfrowaniem tego, co kryje się pod zbliżonymi do siebie nazwami profesji. Tak bywa w wypadku dwóch stanowisk o podobnym brzmieniu – asystentki oraz higienistki stomatologicznej… Ten wpis rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat!

11/07/2018

Technik weterynarii

Zawód z powołaniem w tle

Ten wpis dedykujemy miłośnikom zwierząt. Tym, którzy je lubią i nie boją się z nimi pracować, a także tym którzy chcą zaoferować im swą bezcenną pomoc. Odsłaniamy przed Wami tajniki zawodu technik weterynarii. Poznajcie jego specyfikę, możliwe ścieżki kariery i zajrzyjcie do miejsc, w których możecie kiedyś pracować!

27/06/2018

Asystentka stomatologiczna

Zawód: asystentka stomatologiczna

Czyli jak zostać prawą ręką dentysty

Dziś niezwykle trudno wyobrazić sobie profesjonalny gabinet dentystyczny bez wykwalifikowanej asysty. Asystent lub częściej chyba jednak asystentka dentysty to profesja doceniana zarówno przez lekarzy, jak i przez pacjentów. Dlaczego? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu!

18/06/2018

Technik dentystyczny

Profesje na granicy sztuki

Odcinek 1. Technik dentystyczny

Nie sposób zaprzeczyć. Zawód należy do grupy medycznych… choć zdolności manualnych, wyczucia estetyki i precyzji pozazdrościć technikom dentystycznym mógłby niejeden człowiek parający się rzeźbą lub metaloplastyką. Zresztą… niejeden z nich też wiele by dał, aby dzięki niemu ludzie znów zaczęli się uśmiechać.

• «
  • <