16/11/2020

Studium stomatologiczne

Atrakcyjne perspektywy pracy

Przygotowuje do zdobycia przyszłościowego zawodu z grupy zawodów medycznych. Daje duże możliwości pracy u boku lekarza dentysty i gwarantuje zdobycie umiejętności praktycznych do wykorzystania w gabinecie i nie tylko. Studium stomatologiczne – sprawdźcie, czego jeszcze o nim nie wiecie!

08/04/2020

Technik weterynarii

niezastąpiony nie tylko w lecznicy

Są tacy ludzie, którzy ze zwierzętami dogadują się jakby w ich własnym języku… i nie jest to wstęp do opisu kolejnej filmowej komedii w stylu Dr. Dolittle albo Ace’a Ventury... Na takich właśnie ludzi czeka praca w gabinecie weterynaryjnym, ale żeby móc ją wykonywać, trzeba najpierw znaleźć odpowiednią szkołę weterynarii w Szczecinie lub szkołę weterynarii w Stargardzie, która daje uprawnienia do wykonywania zawodu technik weterynarii.

27/01/2020

Szkoła policealna Szczecin

Do końca liceum pozostało Ci kilka miesięcy ? To niewiele jak na podejmowanie poważnych życiowych decyzji. Już dziś pomyśl o przyszłym zawodzie. A jeśli zastanawiasz się nad wyborem szkoły policealnej w Szczecinie… pomyśl o Collegium Medycznym Medica!

18/12/2019

Sterylizacja medyczna

w gabinetach kosmetycznych?

Nie tylko! Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia stawia nowe wymagania również przed zakładami fryzjerskimi, salonami tatuażu i gabinetami odnowy biologicznej między innymi w zakresie sterylizacji narzędzi… co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to, że czas najwyższy się szkolić :)

16/12/2019

SZKOLENIA KOSMETYCZNE

Poszerz z nami wachlarz usług!

Johann Wolfgang Goethe słusznie stwierdził, że „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Ta myśl przyświeca każdej jednej branży, która – żeby się rozwijać – musi podążać za technologią, modą a przede wszystkim klientem. Szukasz drogi rozwoju w branży kosmetycznej? Ten artykuł jest dla Ciebie!

18/03/2019

Technik farmaceutyczny

Powraca do programu kształcenia

Pamiętacie rok 2017 i wielką dyskusję na temat likwidacji nauczania zawodu? To już przeszłość! Kształcenie w tym kierunku powraca ze zdwojoną siłą, a pierwszy nabór do szkół policealnych planowany jest już w tym roku. Nie wiemy jak Wy, ale my jesteśmy gotowi na przyjęcie młodych, zdolnych, przyszłych techników farmacji.

18/12/2018

Opiekun medyczny

Człowiek nie do zastąpienia?

Jest trudny i wymagający, ale jak twierdzą zgodnie nasi absolwenci, daje ogromne poczucie spełniania oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. To zawód dla tych, którzy czują, że chcą być potrzebni… i będą! Bo opiekun medyczny to jedna z profesji, której jeszcze długo nie grozi zastąpienie przez maszyny.

11/12/2018

Technik sterylizacji medycznej

Zawód dla odpowiedzialnych

Co roku miliony ludzi poddają się różnorodnym zabiegom profilaktycznym i operacyjnym. Każdego dnia w karetkach i szpitalach ratuje się ludzkie życie, co nie byłoby oczywiście możliwe, a przynajmniej tak bardzo skuteczne, gdyby nie odpowiedni ludzie i… odpowiednio przygotowane narzędzia.

14/11/2018

Medyczna szkoła policealna

Nauka we właściwym kierunku!

Szkoła policealna to strzał w dziesiątkę? Tylko taka, do której chce się chodzić bez poczucia marnowania czasu i pieniędzy! Jeśli szukacie elastycznych warunków kształcenia i zawodu z dobrą perspektywą na przyszłość… jesteście we właściwym miejscu! Poznajcie zalety nauki w Collegium Medycznym Medica i 7 sprawdzonych kierunków rozwoju.

26/09/2018

Technik ortopeda

Misja: przezwyciężanie ograniczeń

Nie jest lekarzem ani fizjoterapeutą, ale ściśle współpracuje z nimi w procesie przywracania sprawności fizycznej, zdolności poruszania i wykonywania codziennych czynności przez pacjentów. Na czym polega zawód technika ortopedy i co może on zaoferować osobom niepełnosprawnym?

• «
  • <