18/12/2018

Opiekun medyczny

Człowiek nie do zastąpienia?

Jest trudny i wymagający, ale jak twierdzą zgodnie nasi absolwenci, daje ogromne poczucie spełniania oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. To zawód dla tych, którzy czują, że chcą być potrzebni… i będą! Bo opiekun medyczny to jedna z profesji, której jeszcze długo nie grozi zastąpienie przez maszyny.

11/12/2018

Technik sterylizacji medycznej

Zawód dla odpowiedzialnych

Co roku miliony ludzi poddają się różnorodnym zabiegom profilaktycznym i operacyjnym. Każdego dnia w karetkach i szpitalach ratuje się ludzkie życie, co nie byłoby oczywiście możliwe, a przynajmniej tak bardzo skuteczne, gdyby nie odpowiedni ludzie i… odpowiednio przygotowane narzędzia.

14/11/2018

Medyczna szkoła policealna

Nauka we właściwym kierunku!

Szkoła policealna to strzał w dziesiątkę? Tylko taka, do której chce się chodzić bez poczucia marnowania czasu i pieniędzy! Jeśli szukacie elastycznych warunków kształcenia i zawodu z dobrą perspektywą na przyszłość… jesteście we właściwym miejscu! Poznajcie zalety nauki w Collegium Medycznym Medica i 7 sprawdzonych kierunków rozwoju.

26/09/2018

Technik ortopeda

Misja: przezwyciężanie ograniczeń

Nie jest lekarzem ani fizjoterapeutą, ale ściśle współpracuje z nimi w procesie przywracania sprawności fizycznej, zdolności poruszania i wykonywania codziennych czynności przez pacjentów. Na czym polega zawód technika ortopedy i co może on zaoferować osobom niepełnosprawnym?

27/08/2018

Podolog

Zawód pogranicza

Ta stosunkowo nowa w Polsce, choć dobrze znana i doceniana w Europie profesja dopiero kilka lat temu doczekała się wpisania na oficjalną listę zawodów. Czym właściwie zajmuje się podolog i jakiego rodzaju usługi może oferować swoim klientom? Więcej o tym w dalszej części artykułu…

24/08/2018

Technik masażysta

Profesjonalista przyszłości

Zawód masażysty jeszcze nigdy nie cieszył się tak wielką popularnością. Szacuje się, że do 2020 roku zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę wzrośnie o 20%, co stwarza nowe, atrakcyjne możliwości pracy dla osób, które widzą siebie w tej wymagającej, lecz również przynoszącej wiele satysfakcji roli.

10/08/2018

Terapeuta zajęciowy

Połączenie wiedzy, empatii i kreatywności

Usprawnia, relaksuje, uczy życia… Tylko tyle i aż tyle może zaoferować osobom niepełnosprawnym psychicznie i fizycznie odpowiednio wykształcony terapeuta zajęciowy. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi oraz osobami starszymi, które wymagają im tylko właściwej pomocy.

03/08/2018

Opiekunka dziecięca

Zawód: opiekunka dziecięca

Poznaj przyszłe możliwości pracy!

Jeśli wierzyć co poniektórym amerykańskim filmom i serialom, do zdobycia kompetencji w zawodzie opiekunki dziecięcej wystarczy mieć piątkę rodzeństwa i być z nich najstarszym, co stanowi gwarancję rozległej wiedzy o zmienianiu pieluch… To na szczęście mit, który nie ma przełożenia na polskie realia ;)

26/07/2018

Higienistka stomatologiczna

Czym różni się od asystentki?

Wiele osób stających przed wyborem zawodu boryka się z rozszyfrowaniem tego, co kryje się pod zbliżonymi do siebie nazwami profesji. Tak bywa w wypadku dwóch stanowisk o podobnym brzmieniu – asystentki oraz higienistki stomatologicznej… Ten wpis rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat!

11/07/2018

Technik weterynarii

Zawód z powołaniem w tle

Ten wpis dedykujemy miłośnikom zwierząt. Tym, którzy je lubią i nie boją się z nimi pracować, a także tym którzy chcą zaoferować im swą bezcenną pomoc. Odsłaniamy przed Wami tajniki zawodu technik weterynarii. Poznajcie jego specyfikę, możliwe ścieżki kariery i zajrzyjcie do miejsc, w których możecie kiedyś pracować!

• «
  • <