Kurs kwalifikacyjny sterylizacja i dezynfekcja

Uprawnienia bez drogi na skróty!

Zanosi się na znaczące zmiany dla salonów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i odnowy biologicznej… A wszystko za sprawą zbliżającej się wielkimi krokami publikacji nowego rozporządzenia sanitarnego Ministra Zdrowia. – Będzie trzeba dobrze się przeszkolić z zakresu sterylizacji medycznej, sterylizacji kosmetycznej, sterylizacji w gabinetach stomatologicznych!

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej, jest już niewątpliwie na ukończeniu. Oznaczać to może już w najbliższym czasie konieczność przeszkolenia pracowników z technologii sterylizacji i dezynfekcji. Nie oznacza to jednak, że każde dostępne online czy stacjonarnie szkolenie będzie miało rację bytu. Dlatego warto wybrać dla swoich pracowników kurs kwalifikacyjny z zakresu technologii sterylizacji i dezynfekcji, który da realne uprawnienia.

Ważne! Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na szkolenie nawet do 100% jego wartości!

Zadzwoń i dowiedz się więcej: 512 606 051

 

Techniki sterylizacji i dezynfekcji – kurs kursowi nierówny

Rynek oferuje bowiem wiele różnorodnych szkoleń, które „gwarantują” uzyskanie uprawnień z opisywanego zakresu. Istnieje wiele ofert szkoleniowych charakteryzujących się przyspieszonym trybem i skróconą formułą, przekonując, że zaliczenie kursu to czysta formalność. Warto jednak poświęcić chwilę na wybór akredytowanego szkolenia, które nie okaże się wielkim bublem. Poszukiwanie łatwych rozwiązań może skutkować tym, że w rzeczywistości nasi pracownicy nie zyskają stosownych uprawnień, ponieważ program takiego „kursu” nie został odpowiednio zweryfikowany. Kilkugodzinne szkolenie przeprowadzone przez niewykwalifikowaną kadrę może przysporzyć naszemu salonowi więcej szkody niż pożytku w momencie przyszłej kontroli.

 

Technologia sterylizacji i dezynfekcji – nowy kurs w ofercie Mediki

W ostatnim czasie do oferty Collegium Medycznego Medica włączyliśmy zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia kurs kwalifikacyjny z zakresu sterylizacji i dezynfekcji dedykowany właścicielom i pracownikom gabinetów stomatologicznych, kosmetycznych, salonów tatuażu i spa, gabinetów podologicznych, manicure i pedicure, którzy chcą zapewnić swoim klientom najwyższą jakość oferowanych usług i zapewnić ich o pełnym bezpieczeństwie wykonywanych zabiegów.

Akademia Kształcenia Kadr Medica jest najlepszym wyborem dla salonów, ponieważ posiada zarówno certyfikat ISO 900, jak również wpis do ewidencji działalności jednostek oświatowych i kursowych. Jesteśmy ponadto jednostką wpisaną do Krajowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych RIS, co daje uprawnienia do wydawania państwowych zaświadczeń i świadectw kursowych. To wszystko gwarantuje najwyższą jakość prowadzonych zajęć – zweryfikowany przez odpowiednie instytucje program kursu; wymaganą przepisami kadrę wykładowców z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem oraz pełne wyposażenie placówki kursowej. Nasze Collegium jest zresztą pod stałą kontrolą jednostek wydających zezwolenia dla szkolenia kadr oraz podlega regularnym audytom okresowym w zakresie przedłużenia Certyfikatu ISO.

Collegium Medyczne Medica od 15 lat prowadzi policealną szkołę medyczną, w ramach której przygotowuje swych podopiecznych do wykonywania zawodu technik sterylizacji medycznej. Posiada ogromne doświadczenie w zakresie edukacji dotyczącej sterylizacji medycznej, własne centrum kształcenia praktycznego i własne pracownie zawodowe wyposażone w sprzęt i urządzenia oraz narzędzia przeznaczone do sterylizacji i dezynfekcji, a także własne gabinety stomatologiczne, kosmetyczne oraz protetyczne. Nasza szkoła ma ponadto podpisane porozumienia z placówkami medycznymi i szpitalnymi centralnymi sterylizatorniami, gdzie zgodnie z wytycznymi odbywają się obowiązkowe zajęcia praktyczne.

 

Szkolenie z technik sterylizacji i dezynfekcji w Szczecinie – program

Nowy kurs kwalifikacyjny w ramach Akademii Szkoleniowej Medica to 132 godziny dydaktyczne obejmujące 62 godziny zajęć teoretycznych i 70 godzin praktyki na jednego uczestnika, a całość zakończona zostanie egzaminem sprawdzającym nabyte umiejętności. Uczestnikami naszego kursu mogą być osoby posiadające wykształcenie średnie zajmujące się dezynfekcją i sterylizacją narzędzi w ramach swoich obowiązków zawodowych. Kurs ma na celu przygotowanie uczestników do samodzielnego szykowania sterylnych wyrobów medycznych z zastosowaniem procedur związanych z technologią dezynfekcji i sterylizacji – zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. W planie kursu pojawią się moduły takie jak:

  • Elementy psychologii i etyki
  • Wymagania sanitarne sterylizatorni
  • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Podstawy mikrobiologii
  • Instrumentarium i sprzęt medyczny
  • Mycie i dezynfekcja
  • Sterylizacja

 

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem kursu z zakresu sterylizacji i dezynfekcji dla pracowników swojego salonu kosmetycznego, kursu sterylizacji dla gabinetu podologicznego, salonu tatuażu, kursu sterylizacji dla gabinetu stomatologicznego, spa, gabinetu medycyny estetycznej i innych podmiotów zachęcamy do kontaktu:

Kurs sterylizacji i dezynfekcji Szczecin – informacje : wejdź!

Kurs sterylizacji i dezynfekcji Stargard – informacje : wejdź!

Zapisy online: www.medica.edu.pl/rekrutacja

 

Sterylizacja medyczna szczecin, sterylizacja medyczna Stargard, kurs sterylizacji medycznej w szczecinie, kurs sterylizacji medycznej w stargardzie, bezpłatne szkolenia szczecin, dofinansowane szkolenia, darmowe kursy, kursy zawodowe szczecin