Szkoła Policealna w Stargardzie?

Wybór jest prosty… Medica!

Wykształcenie to poważna sprawa. Dlatego chcąc je zdobyć, warto zawczasu zadbać o to, by było na najwyższym poziomie. Jeśli chcesz zdobyć atrakcyjny zawód… jeżeli stoisz przed wyborem szkoły, a przede wszystkim szukasz szkoły policealnej w Stargardzie… sprawdź, co może zaoferować Ci nasze Collegium!

Wybór szkoły policealnej powinien poprzedzić nieco szerszy research, który obejmie nie tylko analizę opinii na temat wybranej placówki ale również potwierdzi wysoką zdawalność egzaminów. Oto kilka innych cech dobrego studium policealnego, które je wyróżniają na rynku usług edukacyjnych.

 

Po pierwsze:

Uprawnienia szkoły publicznej

To nie tylko kwestia prestiżu… to kwestia gwarancji, jakie jest w stanie zapewnić Ci Twoja przyszła szkoła. Wybierając naukę w placówce posiadającej uprawnienia publiczne, możesz spodziewać się ustandaryzowanego programu nauczania, który uwzględnia podstawy kształcenia w danym zawodzie ustalone i zaaprobowane przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to również jasne i z góry ustalone zasady klasyfikacji i promocji oraz wymogi egzaminacyjne, a także sposoby dokumentacji przebiegu nauczania. To ważne, ponieważ masz pewność, że szkoła nie tylko zatrudnia nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje, lecz również ma prawo do wydawania świadectw i dyplomów państwowych, które są respektowane przez firmy oraz instytucje z obszaru całej Polski, a nawet w całej Unii Europejskiej (za sprawą EUROPASS). Kończąc nasze Collegium w Stargardzie, zyskujesz więc dyplom potwierdzający zdobycie wiedzy i umiejętności konkurencyjnych nie tylko na lokalnym rynku pracy, które są pożądane, a także doceniane przez firmy i instytucje.

 

Po drugie:

Elastyczny system nauczania

To kwestia ważna dla wszystkich, którym zależy na szybkim zdobyciu konkretnego zawodu, uprawnień do jego wykonywania i dobrze płatnej pracy bez konieczności spędzania pięciu, a nierzadko sześciu lat, których poświęcenia wymaga ukończenie studiów wyższych. Kierunki dostępne w stargardzkim oddziale szkoły policealnej i medycznej szkoły policealnej Medica gwarantują zdobycie tytułu technika już w ciągu jednego do dwóch i pół roku – w zależności od wybranej ścieżki edukacji. Zajęcia na kierunkach dostępnych w szkole policealnej odbywają się tu w systemie zaocznym, natomiast te dostępne w medycznej szkole policealnej odbywają się zarówno w systemie dziennym, jak i wieczorowym i zaocznym. Daje to pożądaną elastyczność osobom, które szukają możliwości kształcenia przy jednoczesnej możliwości pracy zarobkowej.

 

Po trzecie:

Wysoka jakość, wysoki poziom

Dobrze wiemy, że bez tego po prostu nie ma nowoczesnej nauki… Dlatego w naszym studium policealnym w Stargardzie kładziemy ogromny nacisk na pozyskiwanie doświadczonej kadry dydaktycznej, która nie tylko potrafi przekazywać wiedzę w atrakcyjny sposób, lecz również dzieli się przykładami ze swojej własnej praktyki, nie zanudzając słuchaczy zbędną teorią. Każdy z nauczycieli zawodu posiada oczywiście uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, co pozwala mu prowadzić nauczane grupy aż do egzaminów końcowych. Profesjonalna kadra to jedno… profesjonalne wyposażenie to równie ważny element – bez którego nauka nie byłaby tak efektywna. Stargardzki oddział naszej szkoły – a konkretnie specjalistyczne pracownie kształcenia praktycznego wyposażone zostały w wysokiej jakości sprzęt i symulatory szkoleniowe imitujące rzeczywiste warunki panujące w Twojej przyszłej pracy.

 

Po czwarte:

Własne biuro karier

Wychodzimy z założenia, że dobra szkoła policealna nie tylko gruntownie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w wybranym zawodzie, lecz również pomaga stawiać pierwsze kroki na lokalnym rynku pracy. Jak to robimy? Przede wszystkim przez współpracę z naszymi partnerami – organizację krajowych szkoleń, staży i praktyk zawodowych, które służą nie tylko zdobywaniu pierwszych praktycznych doświadczeń, lecz mogą być również przepustką do rozpoczęcia zawodowej kariery. Naszym słuchaczom oferujemy także indywidualne, bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym, który pomoże w sprecyzowaniu ścieżki rozwoju, określeniu predyspozycji, a także przygotuje do pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Kończąc szkołę policealną w Stargardzie, możesz skorzystać także z agencji zatrudnienia Mediki, która gromadzi informacje na temat wolnych stanowisk pracy w sprawdzonych firmach.

 

Po piąte:

Atrakcyjne kierunki kształcenia

Decydując się na szkołę policealną w Stargardzie, masz do wyboru atrakcyjne 2-letnie kierunki funkcjonujące w ramach studium policealnego Medica. Jeśli więc w przyszłości rozważasz pracę w zawodzie opiekunki dziecięcej (w żłobku lub przedszkolu) lub technika usług kosmetycznych – a dodatkowo chcesz nabyć umiejętności w systemie zaocznym ­– studium policealne Mediki będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast myślisz o zawodzie medycznym, do Twojej dyspozycji mamy aż 10 kierunków działających w ramach medycznego studium policealnego. Możesz wybierać spośród rocznych (asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej); 2-letnich (higienistka stomatologiczna, technik masażysta, terapeuta zajęciowy) i 2,5-letnich kierunków (technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny), które gwarantują zdobycie dobrze płatnej pracy.

 

Chcesz poznać kierunki kształcenia w szkołach Medika Stargard? Sprawdź je!

Poznaj też warunki nauki w naszej medycznej szkole policealnej w Stargardzie!

Zapisz się już dziś nie wychodząc z domu – przyjmujemy zapisy online

 

Sekretariat – dział rekrutacji

Medica Collegium Medyczne Stargard

Ul. Bolesława Chrobrego 8c/21

Bezpłatna infolinia 800 800 188