04/01/2021

Szkoła Policealna w Stargardzie?

Wybór jest prosty… Medica!

Wykształcenie to poważna sprawa. Dlatego chcąc je zdobyć, warto zawczasu zadbać o to, by było na najwyższym poziomie. Jeśli chcesz zdobyć atrakcyjny zawód… jeżeli stoisz przed wyborem szkoły, a przede wszystkim szukasz szkoły policealnej w Stargardzie… sprawdź, co może zaoferować Ci nasze Collegium!

Wybór szkoły policealnej powinien poprzedzić nieco szerszy research, który obejmie nie tylko analizę opinii na temat wybranej placówki i potwierdzi wysoką zdawalność egzaminów. Oto kilka innych cech dobrego studium policealnego, które je wyróżniają na rynku usług edukacyjnych.

Po pierwsze:

Uprawnienia szkoły publicznej

To nie tylko kwestia prestiżu… to kwestia gwarancji, jakie jest w stanie zapewnić Ci Twoja przyszła szkoła. Wybierając naukę w placówce posiadającej uprawnienia publiczne, możesz spodziewać się ustandaryzowanego programu nauczania, który uwzględnia podstawy kształcenia w danym zawodzie ustalone i zaaprobowane przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to również jasne i z góry ustalone zasady klasyfikacji i promocji oraz wymogi egzaminacyjne, a także sposoby dokumentacji przebiegu nauczania. To ważne, ponieważ masz pewność, że szkoła nie tylko zatrudnia nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje, lecz również ma prawo do wydawania świadectw i dyplomów państwowych, które są respektowane przez firmy oraz instytucje z obszaru całej Polski, a nawet w całej Unii Europejskiej (za sprawą EUROPASS). Kończąc nasze Collegium w Stargardzie, zyskujesz więc dyplom potwierdzający zdobycie wiedzy i umiejętności konkurencyjnych nie tylko na lokalnym rynku pracy, które są pożądane, a także doceniane przez firmy i instytucje.

Po drugie:

Elastyczny system nauczania

To kwestia ważna dla wszystkich, którym zależy na szybkim zdobyciu konkretnego zawodu, uprawnień do jego wykonywania i dobrze płatnej pracy bez konieczności spędzania pięciu, a nierzadko sześciu lat, których poświęcenia wymaga ukończenie studiów wyższych. Kierunki dostępne w stargardzkim oddziale szkoły policealnej i medycznej szkoły policealnej Medica gwarantują zdobycie tytułu technika już w ciągu jednego do dwóch i pół roku – w zależności od wybranej ścieżki edukacji. Zajęcia na kierunkach dostępnych w szkole policealnej odbywają się tu w systemie zaocznym, natomiast te dostępne w medycznej szkole policealnej odbywają się zarówno w systemie dziennym, jak i wieczorowym i zaocznym. Daje to pożądaną elastyczność osobom, które szukają możliwości kształcenia przy jednoczesnej możliwości pracy zarobkowej.

Po trzecie:

Wysoka jakość, wysoki poziom

Dobrze wiemy, że bez tego po prostu nie ma nowoczesnej nauki… Dlatego w naszym studium policealnym w Stargardzie kładziemy ogromny nacisk na pozyskiwanie doświadczonej kadry dydaktycznej, która nie tylko potrafi przekazywać wiedzę w atrakcyjny sposób, lecz również dzieli się przykładami ze swojej własnej praktyki, nie zanudzając słuchaczy zbędną teorią. Każdy z nauczycieli zawodu posiada oczywiście uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, co pozwala mu prowadzić nauczane grupy aż do egzaminów końcowych. Profesjonalna kadra to jedno… profesjonalne wyposażenie to równie ważny element – bez którego nauka nie byłaby tak efektywna. Stargardzki oddział naszej szkoły – a konkretnie specjalistyczne pracownie kształcenia praktycznego wyposażone zostały w wysokiej jakości sprzęt i symulatory szkoleniowe imitujące rzeczywiste warunki panujące w Twojej przyszłej pracy.

Po czwarte:

Własne biuro karier

Wychodzimy z założenia, że dobra szkoła policealna nie tylko gruntownie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w wybranym zawodzie, lecz również pomaga stawiać pierwsze kroki na lokalnym rynku pracy. Jak to robimy? Przede wszystkim przez współpracę z naszymi partnerami – organizację krajowych szkoleń, staży i praktyk zawodowych, które służą nie tylko zdobywaniu pierwszych praktycznych doświadczeń, lecz mogą być również przepustką do rozpoczęcia zawodowej kariery. Naszym słuchaczom oferujemy także indywidualne, bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym, który pomoże w sprecyzowaniu ścieżki rozwoju, określeniu predyspozycji, a także przygotuje do pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Kończąc szkołę policealną w Stargardzie, możesz skorzystać także z agencji zatrudnienia Mediki, która gromadzi informacje na temat wolnych stanowisk pracy w sprawdzonych firmach.

Po piąte:

Atrakcyjne kierunki kształcenia

Decydując się na szkołę policealną w Stargardzie, masz do wyboru atrakcyjne 2-letnie kierunki funkcjonujące w ramach studium policealnego Medica. Jeśli więc w przyszłości rozważasz pracę w zawodzie opiekunki dziecięcej (w żłobku lub przedszkolu) lub technika usług kosmetycznych – a dodatkowo chcesz nabyć umiejętności w systemie zaocznym ­– studium policealne Mediki będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast myślisz o zawodzie medycznym, do Twojej dyspozycji mamy aż 10 kierunków działających w ramach medycznego studium policealnego. Możesz wybierać spośród rocznych (asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej); 2-letnich (higienistka stomatologiczna, technik masażysta, terapeuta zajęciowy) i 2,5-letnich kierunków (technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny), które gwarantują zdobycie dobrze płatnej pracy.

Chcesz poznać kierunki kształcenia w szkołach Medika Stargard? Sprawdź je!

Poznaj też warunki nauki w naszej medycznej szkole policealnej w Stargardzie!

Zapisz się już dziś nie wychodząc z domu – przyjmujemy zapisy online

Sekretariat – dział rekrutacji

Medica Collegium Medyczne Stargard