10/12/2015

Dobra szkoła policealna – czyli jaka?

Na rynku istnieje wiele prywatnych (z uprawnieniami szkół publicznych i bez) placówek policealnych, które oferują takie same lub bardzo podobne kierunki. Większość wybiera szkoły, które kształcą za darmo lub pobierają bardzo niskie opłaty. Musimy jednak pamiętać o tym, że za darmo wcale nie oznacza, że taka szkoła jest dobra. Nie zawsze niskie czesne idzie w parze z jakością nauczania. Przykład? Słuchacz może zostać przeniesiony do innej grupy, niekoniecznie o takim samym profilu nauczania, grupa także może zostać rozwiązana z powodu zmniejszenia się. Po dwóch latach nauki, można albo nie ukończyć szkoły wcale, albo zostać źle przygotowanym do egzaminu zewnętrznego przygotowania zawodowego (dyplom technika) i po prostu trzeba zacząć od nowa.

Ważne jest aby sprawdzić jaką dana szkoła ma zdawalność zewnętrznych państwowych egzaminów zawodowych. Coraz więcej szkół policealnych ma wręcz 0% zdawalności egzaminów zawodowych albo na bardzo niskim poziomie. Świadczy to oczywiście o kiepskiej jakości nauczania.

Wybierając Medicę masz pewność (potwierdzona bardzo dobrymi wynikami zewnętrznych egzaminów zawodowych), że wybierasz szkołę w której jakość nauczania jest na pierwszym miejscu. A co ważne posiadamy uprawnienia szkół publicznych, pozytywną opinie Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwa Zdrowia. Każda kontrola czy wizytacja Kuratorium Oświaty potwierdziła bardzo wysoką jakość naszych usług edukacyjnych i prawidłowość prowadzenia procesu dydaktycznego!

Medica to nie tylko instytucja oświatowa to filozofia edukacji!

Medica to szkoła, która rozwinie Twoje pasje!

Medica to szkoła która rozwinie Twoja wrażliwość na drugiego człowieka!

Medica to szkoła w której poznasz wspaniałych ludzi!

Dlaczego MEDICA?

• Kilkunastoletnie doświadczenie w szkolnictwie policealnym i zawodowym!
  • Jedna z najwyższych zdawalności egzaminów zawodowych w Polsce!
  • Własne pracownie zawodowe!
  • Zapewniamy Praktyki zawodowe w renomowanych placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych, domach opieki, domach dziecka, firmach i przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych!
  • Wysokiej klasy pomoce dydaktyczne!
  • Doświadczona kadra wykładowców – praktyków!
  • Własne Biuro Karier
  • Doradztwo zawodowe – określimy Ci dalszą ścieżkę kariery
  • Agencja zatrudnienia – nowość!!!
  • Baza partnerów i firm zatrudniających absolwentów!