17/12/2015

Napisali o Nas w Głosie Stargardzkim

Nasza szkoła po raz kolejny znalazła się wśród szkół, które mają najlepszą zdawalność egzaminów zawodowych w Polsce. W tym roku egzaminy zdało 100 procent słuchaczy naszej Medycznej Szkoły Policealnej w Stargardzie. Co wpływa na cieszącą się popularnością i powodzeniem szkoły? O recepcie na sukces Medici na łamach Głosu Stargardzkiego opowiada Joanna Bieleninik, dyrektor Medici. Czytaj dalej....
10/12/2015

Jaki wybrać zawód? Nasz doradca zawodowy pomoże Ci wybrać!

Jaki wybrać zawód? Nasz doradca zawodowy pomoże Ci wybrać! Nie wiesz w jakim zawodzie chciałbyś pracować? Nie wiesz w jakim kierunku chcesz się rozwijać? A może chcesz zweryfikować swoje dotychczasowe plany zawodowe? Pamiętaj, że na zmiany nigdy nie jest za późno! Podstawą trafnego wyboru zawodu jest samopoznanie. Wiele osób przypadkowo wybiera szkołę i liczy na łut szczęścia w znalezieniu pracy. Oczywiście nie ma niezawodnego przepisu na znalezienie pracy, ale w znacznym stopniu można te poszukiwania uprościć i planować karierę w sposób świadomy.
10/12/2015

Dobra szkoła policealna – czyli jaka?

Na rynku istnieje wiele prywatnych (z uprawnieniami szkół publicznych i bez) placówek policealnych, które oferują takie same lub bardzo podobne kierunki. Większość wybiera szkoły, które kształcą za darmo lub pobierają bardzo niskie opłaty. Musimy jednak pamiętać o tym, że za darmo wcale nie oznacza, że taka szkoła jest dobra. Nie zawsze niskie czesne idzie w parze z jakością nauczania.
10/12/2015

Kariera w zawodach medycznych bez studiów wyższych

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Studia nie są wymagane. Wysokie kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, opiekunki dziecięcej , terapeuty zajęciowego, technika dentystycznego czy technika masażysty zdobyć można już w 2 lata, a uprawnienia do pracy opiekuna medycznego i technika sterylizacji medycznej to tylko jeden rok. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdą solidne zatrudnienie. W najbliższych latach branża medyczna będzie przeżywać swój rozkwit. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? W pierwszej kolejności: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny i opiekunka dziecięca. Są to zawody na poziomie szkoły policealnej. Osoby reprezentujące wymienione specjalizacje mogą spodziewać się wzrostu zarobków i atrakcyjnych pakietów socjalnych.
10/12/2015

TECHNIK MASAŻYSTA – BEZSTRESOWY ZAWÓD

O pracy w zawodzie i nie tylko, opowie nam Paweł - zawodowy masażysta, a do tego miłośnik sportu i zdrowia. „(…) Musisz już wcześniej zastanowić się jaki zawód jest zgodny z Twoimi zainteresowaniami, tak żebyś miał to ochotę robić. A jeśli będziesz w tym dobry, to nie będzie miało znaczenia czy masz wyższe, czy średnie, bo liczyć się będą umiejętności.” Paweł pracuje jako masażysta od 4 lat, obecnie w centrum SPA w hotelu po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Ma 24 lata i wykształcenie średnie z tytułem zawodowym technik masażysta. Pracował już w kilku hotelach, co daje możliwość ukazania dość obiektywnego obrazu o warunkach pracy w tym zawodzie.