16/12/2019

SZKOLENIA KOSMETYCZNE

Poszerz z nami wachlarz usług!

Johann Wolfgang Goethe słusznie stwierdził, że „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Ta myśl przyświeca każdej jednej branży, która – żeby się rozwijać – musi podążać za technologią, modą a przede wszystkim klientem. Szukasz drogi rozwoju w branży kosmetycznej? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Rynek usług kosmetycznych zmienia się z prędkością światła. Nowe technologie, nowe możliwości, a przede wszystkim trendy – to wszystko sprawia, że nie sposób tutaj ustać w miejscu. Niemała w tym zasługa urodowych youtuberek i istagrmaowych influencerek, które – podobnie jak wiele marek kosmetycznych – przyjęły na siebie misję edukowania, a także zdradzania ciekawych tricków, na to, jak świetnie wyglądać. Rzecz jasna popularność niektórych nowinek nie trwa długo, jednak wiele z nich mimo wszystko wchodzi do oferty gabinetów kosmetycznych. Niekoniecznie dlatego, że ich pracownicy są zawsze na czasie… ale dlatego, że na czasie są już ich klienci. Świadomość konsumentek i konsumentów bez wątpienia rośnie. Potrafią rozpoznać, czy w danym preparacie znajdują się składniki aktywne, czy to tylko kolorowa reklama. Kosmetyki cruelty-free, antysmogowe, vegańskie? Jeszcze kilka lat temu nikt o nich nie słyszał, a dziś nikogo nie dziwi pytanie o ich stosowanie. Podobnie rzecz ma się z dostępnością różnorodnych zabiegów, których popularność stawia przed gabinetami zupełnie nowe wyzwania. Dlatego właśnie już zawczasu warto zadbać o to, by nie dać się zaskoczyć.

 

Jak zdobywać nową wiedzę?

Każda osoba, która lubi to, co robi, odpowie Wam w podobny sposób: nieustannie śledząc nowości (nie tylko w swojej dziedzinie), uważnie obserwując otoczenie, rozmawiając z tymi, którzy wiedzą więcej… Czy to da Wam gwarancję dotarcia do pewnych i sprawdzonych informacji? Nie zawsze… Dlatego my dodajemy do tego profesjonalne szkolenia dla kosmetyczek i techników usług kosmetycznych, które – w przeciwieństwie do pozyskiwania wiedzy i umiejętności na własną rękę – gwarantują zachowanie wysokich standardów:

  • są prowadzone przez specjalistów i osoby z doświadczeniem,
  • w bezpiecznych warunkach dobrze wyposażonych pracowni,
  • na sprawdzonym, nowoczesnym sprzęcie,
  • przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo preparatów, akcesoriów oraz materiałów
  • w komfortowych, małych grupach, które pozwalają na indywidualne podejście do kursantów oraz pomoc w trakcie wykonywania ćwiczeń,
  • składają się z głównie z zajęć praktycznych, bo przecież o to właśnie chodzi.

Kursy i szkolenia kosmetyczne to sprawdzona opcja nie tylko dla osób, które dopiero rozważają podjęcie pracy w zawodzie kosmetyczki, ale też dla tych które chcą poszerzyć swoją dotychczasową działalność o nowe, atrakcyjne usługi. Jeśli więc szukacie szkolenia w Szczecinie albo w Stargardzie, Akademia Szkoleniowa Medica jest w zasięgu ręki!

 

Szkolenia w ofercie Mediki

My też dbamy o to, by być na bieżąco z trendami! Chcąc to osiągnąć, stosujemy jednak bardziej zaawansowane narzędzia. Wnikliwie analizujemy rynek oraz najważniejsze potrzeby klientów. Badamy popularność i częstość wykonywania zabiegów w wybranych gabinetach. Obserwujemy tendencje, kierunki i nowości w światowej branży beauty. Szkolimy z wykonywania usług mających największy potencjał i najszersze perspektywy rozwoju, promując jednocześnie sprawdzone metody – bezpieczne, skuteczne i trwałe. Nasze szkolenia dla kosmetyczek i techników usług kosmetycznych obejmują wiele zagadnień z zakresu kosmetyki estetycznej oraz wizażu i stylizacji. Między innymi:

Wypełniacze

W naszej ofercie szkoleniowej proponujemy aż trzy moduły kształcenia poświęcone wypełniaczom oraz ich znaczeniu w walce z upływającym czasem. Omawiamy szczegółowo rodzaje wypełnień ust, bruzd, zmarszczek oraz blizn zanikowych (wklęsłych). Uczymy technik przywracania właściwej objętości i poprawy zarysu twarzy oraz nieoperacyjnych metod korekcji nosa.

Osocze bogatopłytkowe

To nowatorska metoda redukcji zmarszczek, która bywa określana mianem wampirzego liftingu. W ramach modułu szkoleniowego pomagamy naszym kursantom usystematyzować wiedzę na temat właściwości osocza bogatopłytkowego oraz sposobów wykorzystania jego potencjału. Przygotowujemy do samodzielnego wykonywania zabiegów: uczymy procedur związanych z przygotowaniem pacjenta, obsługi wirówki laboratoryjnej czy technik iniekcyjnych.

Stylizacja brwi i rzęs

W Medice prowadzimy szkolenia z zakresu stylizacji brwi – technik regulacji, dobierania odcieni i nakładania henny, a także dobierania kształtu brwi do typu urody. Uczymy w praktyce przedłużania rzęs metodą 1:1 (wydłużanie każdej rzęsy z osobna za pomocą naturalnych lub sztucznych odpowiedników), a także przedłużania rzęs metodą objętościową (stwarzając iluzję wachlarza rzęs bez obciążania powiek).

Przedłużanie paznokci

W ostatnim czasie poszerzyliśmy naszą ofertę stylizacji paznokci o przedłużanie żelem na szablonie. Metoda ta rozszerza możliwości pracy o nietypowe (uszkodzone) płytki paznokciowe i daje możliwość tworzenia awangardowych stylizacji. Uczymy między innymi odpowiedniego doboru akcesoriów i preparatów, oceny stanu płytki, podkładania szablonu i wypracowywania poprawnych krzywizn płytki.

Masaż gorącymi kamieniami

Oferta szkoleniowa Mediki to również moduły kształcenia z technik masażu, spośród których szczególnie polecamy masaż gorącymi kamieniami. W ramach szkolenia dowiecie się o rodzajach stosowanych kamieni, wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonywania tego rodzaju masażu, zasadach przygotowania stanowiska do zabiegu, a przede wszystkim technik samego masażu przedniej oraz tylnej powierzchni ciała.

Makijaż permanentny

Na koniec coraz chętniej wybierana metoda trwałego podkreślenia urody, której nie powinno zabraknąć w żadnym gabinecie. Podczas modułu szkoleniowego poznacie wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów pigmentacji ust, brwi oraz oczu. Uczymy przeprowadzania analizy kolorystycznej i doboru kształtów. Ćwiczymy z kursantami stosowanie bezpiecznych technik pigmentacji oraz procedury przeprowadzania zabiegów.

 

Pracujesz w branży beauty? Chcesz zdobyć cenną wiedzę? Zapisz się on-line!

 

Prowadzisz gabinet urody? Chcesz poszerzyć wiedzę swoich pracowników? Sprawdź, jak zdobyć szkolenie z dofinansowaniem w Medice!