18/12/2019

Sterylizacja medyczna

w gabinetach kosmetycznych?

Nie tylko! Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia stawia nowe wymagania również przed zakładami fryzjerskimi, salonami tatuażu i gabinetami odnowy biologicznej między innymi w zakresie sterylizacji narzędzi… co to oznacza w praktyce? W praktyce oznacza to, że czas najwyższy się szkolić :)

Zmiany… zmiany… zmiany…

Dotychczas rozproszone przepisy sanitarne dotyczące funkcjonowania gabinetów usługowych z branży beauty zostaną w końcu zebrane w jednym dokumencie. Znajdą się tam nie tylko zasady dotyczące warunków lokalowych czy technicznych, lecz również wskazania dla zabiegów higienicznych i dezynfekcyjnych mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów. Dokument sprecyzuje ponadto sposoby postępowania z narzędziami, które mogą naruszać ciągłość tkanek ludzkich lub mają kontakt z błonami śluzowymi człowieka; określi procedury sterylizacji a także wymagania względem osób, które miałyby jej dokonywać. A zatem pracownicy SPA, salonów masażu i akupunktury, osoby wykonujące zabiegi z zakresu kosmetyki estetycznej (korekcje, głębokie peelingi, nici, komórki macierzyste, zamykanie naczynek itp.), makijaż permanentny, a nawet manicure będą zobowiązane przejść szkolenie z podstaw sterylizacji medycznej lub też każdego dnia korzystać z usług wyspecjalizowanych w tym celu firm zewnętrznych.

Technik sterylizacji medycznej

Skutecznym sposobem na sprostanie nowym wymaganiom jest ukończenie bezpłatnego 2-semestralnego kierunku w Medycznej Szkole Policealnej Medica, na który możecie uczęszczać nie tylko w trybie dziennym, lecz również wieczorowym i zaocznym, a zatem niekolidującym z codziennymi obowiązkami zawodowymi. W niespełna rok poznacie tajniki przygotowywania preparatów do mycia oraz dezynfekcji; techniki ręcznego i maszynowego odkażania narzędzi; szczegóły obsługi urządzeń do tego przeznaczonych (ich montaż i demontaż). Nauczymy Was również, jak prawidłowo dbać o sprzęt, żeby posłużył dłużej, i jak kontrolować go pod względem jakości. Dodatkowo dowiecie się, jak rzetelnie przygotować dokumentację wszystkich wykonanych czynności – to ważne, ponieważ nowy projekt rozporządzenia przewiduje, że komplet dokumentów poświadczających stosowanie zabiegów dekontaminacji będziecie musieli przechowywać aż 10 lat – z możliwością kontroli!

 

Zainteresowani zawodem technika sterylizacji medycznej? Poznajcie go bliżej!

Zainteresowani szczegółami szkolenia w Medice? Dowiedzcie się więcej!

 

Nowe kompetencje, nowe perspektywy

Zdobycie wykształcenia i doświadczenia w zakresie sterylizacji medycznej jest doskonałym merytorycznym uzupełnieniem innych kierunków oferowanych przez naszą medyczną szkołę policealną w Szczecinie lub medyczną szkołę policealną w Stargardzie, na przykład kierunków: opiekun medyczny, technik masażysta, podolog, a przede wszystkim technik usług kosmetycznych. To jednak nie wszystko… zdobyte umiejętności gwarantują bowiem nie tylko spełnianie rosnących wymagań w swoim własnym zawodzie. Zwiększają też perspektywy rozwoju i pracy o gabinety stomatologiczne i zakłady opieki zdrowotnej – nie tylko w Polsce, lecz i zagranicą.

Zanim więc odpowiednie przepisy w końcu wejdą w życie… zanim każdy gabinet otrzyma około 2 lat na uzupełnienie potrzebnych kwalifikacji i wyposażenie sprzętu… warto rozejrzeć się za możliwościami kształcenia.

 

Szukacie innych kursów i szkoleń kosmetycznych? Sprawdźcie, co mamy do zaoferowania!