27/01/2020

Szkoła policealna Szczecin

Do końca liceum pozostało Ci kilka miesięcy ? To niewiele jak na podejmowanie poważnych życiowych decyzji. Już dziś pomyśl o przyszłym zawodzie. A jeśli zastanawiasz się nad wyborem szkoły policealnej w Szczecinie… pomyśl o Collegium Medycznym Medica!

Statystyki pokazują wyraźnie, że coraz więcej młodych osób rezygnuje ze studiów na rzecz nauki zawodu w technikach i szkołach policealnych. Powód? Zdecydowanie krótszy czas poświęcony na edukację oraz zdobywanie uprawnień; nauka praktyczna – bez konieczności zgłębiania zbędnej teorii; a na koniec – stale rosnący poziom kształcenia policealnego, który obecnie bywa lepszy aniżeli w szkołach wyższych. Jeśli też jesteś osobą, której zależy na zdobyciu konkretnych kompetencji, nauce pożądanego zawodu i szybkim rozpoczęciu kariery (niekoniecznie) na lokalnym rynku pracy… jesteś we właściwym miejscu. A jeśli dodatkowo zdecydowałeś się kontynuować swoją edukację w Szczecinie, to sprawdź, co ma do zaoferowania szczeciński oddział naszego Collegium!

 

Poznaj szkołę policealną Collegium Medycznego Medica w Szczecinie

Jej najmocniejsze strony!

Szkoła, która mieści się w samym centrum miasta, w budynku świetnie przystosowanym do realizowanych przez nas celów szkoleniowych, wyposażonym w nowoczesny sprzęt i akcesoria oraz wszelkie niezbędne narzędzia, których obsługa będzie podstawą Twojej przyszłej pracy. Prowadząc nasze Collegium w Szczecinie już od wielu lat, doskonale znamy lokalny rynek pracy i wiemy, z jakiej aparatury korzystają najlepsze gabinety oraz punkty usługowe – zarówno w mieście, jak i w całym województwie. Wciąż też dostosowujemy pracownie kształcenia praktycznego do nowych wymagań, standardów, a nawet szybko zmieniających się trendów.

A ponadto? Jesteśmy placówką o zasięgu lokalnym i jesteśmy z tego dumni! W przeciwieństwie do licznych ogólnopolskich sieciówek, przykładamy wielką wagę do jakości kształcenia oraz profesjonalnej kadry dydaktycznej, która również jest świetnie zorientowana w tym, jakie kompetencje są najbardziej cenione przez zachodniopomorskich pracodawców. Naszych współpracowników rekrutujemy spośród najlepszych szkoleniowców, którzy nie tylko chcą przekazywać swą wiedzę w sposób łatwy i przystępny, lecz również dbają o to, żeby ich zajęcia były ciekawe, przekazywana wiedza i umiejętności poparte wieloma przykładami z własnej praktyki zawodowej, a przede wszystkim przydatne i możliwe do zastosowania w Twoim przyszłym życiu zawodowym.

Co jeszcze warto wiedzieć o naszym studium w Szczecinie, w kontekście poszukiwania najlepszej szkoły policealnej? Patrząc z perspektywy słuchacza, który chce w przyszłości podjąć tutaj pracę – niezwykle ważne są perspektywy znalezienia zatrudnienia! Bo po co się uczyć na kierunku, po którym jest to niemożliwe z powodu przesycenia rynku pracowników albo zmniejszenia zapotrzebowania na dane usługi… albo po prostu dlatego, że pracodawca woli zatrudnić pracowników po innej szkole policealnej… Z nami masz pewność, że skorzystasz ze sprawdzonej oferty edukacyjnej oferującej n aukę zawodów perspektywicznych, na które jest i będzie zapotrzebowanie właśnie w Zachodniopomorskiem. Mało tego, już w trakcie nauki w Collegium będziesz odbywać praktyki w miejscowych firmach oraz poznawać swych potencjalnych pracodawców – sprawdzonych i godnych polecenia partnerów Mediki. Do Twojej dyspozycji mamy również biuro karier, które w razie czego pomoże w znalezieniu dobrze płatnej i stabilnej pracy.

 

Poznaj kierunki kształcenia

w naszej szkole policealnej w Szczecinie!

Skoro już wiesz, na co możesz liczyć, zapisując się do naszej szczecińskiej placówki, czas na wybór przyszłego zawodu! W szkole policealnej Medica masz bowiem do wyboru kilka 2-letnich kierunków, które w tym wypadku nie mają charakteru stricte medycznego.

Wśród nich znajduje się coraz bardziej popularny i coraz lepiej opłacany zawód opiekunki dziecięcej, który trafił do naszej oferty w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku opieki przedszkolnej. Obecnie wiele instytucji boryka się bowiem z problemami kadrowymi oraz pozyskaniem wykształconych pracowników. Jednocześnie są to miejsca zapewniające stałą, stabilną pracę oraz liczne benefity. Z roku na rok obserwujemy również wzrost zainteresowania żłobkami i przedszkolami ze strony rodziców, którzy decydują się na nie, chcąc powrócić do zawodowych obowiązków.

Jeżeli praca z dziećmi to nie Twoja bajka, możemy zaproponować Ci zawód technika usług kosmetycznych, który – jak wynika z naszych analiz – również mocno zyskuje na znaczeniu. Wystarczy rozejrzeć się po swojej najbliższej okolicy, żeby zobaczyć, ile salonów kosmetycznych ostatnimi czasy powstało, a także ile salonów fryzjerskich albo manicure poszerzyło swoje usługi. To proste! Wszyscy chcemy świetnie wyglądać, a przede wszystkim coraz więcej osób stać na to, by dbać o siebie ze zdwojoną siłą.

Ale, ale, to zdecydowanie nie wszystko! Medica – jak sama nazwa wskazuje – to bowiem przede wszystkim kierunki medyczne, których ogromny wybór znajdziesz w ramach policealnej szkoły medycznej!

 

Collegium Medyczne Medica

Jedyna taka szkoła policealna w Szczecinie!

Jeżeli żaden z wymienionych wyżej zawodów nie przypadł Ci do gustu – nic straconego! W ramach medycznej szkoły policealnej Medica masz do wyboru zarówno kierunki 2,5-letnie, 2-letnie, 1,5 roczne jak i roczne. Możesz więc swobodnie decydować o tym, jak dużo czasu chcesz przeznaczyć na zdobycie zawodowych kwalifikacji. Zacznijmy więc od tych najbardziej wymagających…

Jeżeli wykonywanie bardzo precyzyjnych nie sprawia Ci żadnego problemu, jeśli chcesz poznać tajniki materiałów i umieć wykonywać z nich korony, protezy lub aparaty ortodontyczne, zawód technika dentystycznego może być dla Ciebie szczególnie atrakcyjny. To praca głównie w zaciszu pracowni wymagająca głębokiego skupienia, ale też przynosząca wiele satysfakcji z możliwości pomagania pacjentom.

Podobnej precyzji oraz skupienia na wykonywanej pracy będzie wymagać od Ciebie zawód technika elektroradiologa. Ten mało znany szerokiemu gronu zawód medyczny jest również niebywale ważny, choć my – pacjenci często nie zdajemy sobie z tego sprawy. To nie kto inny, jak technik elektroradiolog wykonuje badania oraz dopełnia procedur diagnostycznych w zakresie radiologii, ultrasonografii, kardiografii czy encefalografii.

Ostatnim z 2,5-letnich kierunków w Medice jest ten, który pozwoli Ci zdobyć zawód technika farmaceutycznego. Na czym polega? Wiadomo! Techników farmaceutycznych spotykasz codziennie w aptece. Możesz uzyskać od nich poradę na temat dawkowania leków, zaleceń i przeciwwskazań do ich stosowania… Technicy są często pierwszym źródłem informacji na temat dolegliwości, które nie kwalifikują się do wizyty u lekarza.

Wśród kierunków 2-letnich znajdziesz w naszym szczecińskim studium policealnym zawód higienistki stomatologicznej, która współpracuje z gabinetami dentystycznymi oraz ortodontycznymi, a także szkołami i innymi placówkami edukacyjnymi w zakresie profilaktyki i zdrowia jamy ustnej. To właśnie higienistki uczą nas od najmłodszych lat o tym, jak prawidłowo dbać o zęby, by nie mieć kłopotów w późniejszym wieku.

W dwa lata zdobędziesz również wykształcanie w zawodzie technika masażysty, który jest w tej chwili bardzo poszukiwany w gabinetach odnowy biologicznej. Co ciekawe, zapotrzebowanie na masażystów wynika w tej chwili nie tylko z problemów zdrowotnych oraz konieczności rehabilitacji. Coraz częściej decydujemy się bowiem na masaż w celach relaksacyjnych, a nawet dla poprawy wyglądu i stanu naszego ciała.

Ostatnim zawodem, jaki możesz zdobyć jedynie w 2 lata w Collegium Medycznym Medica jest zawód terapeuty zajęciowego. Na czym polega? Otóż terapeuta zajęciowy pracuje z osobami niepełnosprawnymi fizycznie albo intelektualnie oraz z osobami starszymi. Pomaga w integracji ciała i umysłu – poprawiając zdolności poznawcze oraz motoryczne swoich podopiecznych.

Na koniec poznaj także roczne kierunki kształcenia w Medice. Dokładnie! Niespełna rok wystarczy, by zdobyć kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu. Na przykład zawodu asystentki stomatologicznej, który pozwoli Ci na pracę w gabinecie dentystycznym jako prawa ręka dentysty.

A jeśli nie asystentka, to co? Już w półtora roku zdobędziesz umiejętności pozwalające na wykonywanie zawodu opiekuna medycznego. To w ostatnim czasie atrakcyjna perspektywa pracy głównie za granicą. Wiele osób decyduje się zostać opiekunem osoby niepełnosprawnej lub starszej, ponieważ – choć to wymagająca praca – daje też wiele satysfakcji.

Na koniec możesz również spróbować sił w zawodzie technika sterylizacji medycznej. Nabyte w trakcie jednorocznego kursu kompetencje pozwolą Ci na pracę w publicznych i prywatnych szpitalach, gabinetach stomatologicznych, a nawet w gabinetach kosmetycznych, ponieważ i ich klienci stają się coraz bardziej wymagający pod względem zasad zachowania higieny.

 

Zainteresował Cię któryś z kierunków? Sprawdź naszą ofertę edukacyjną w Szczecinie i w Stargardzie

Nie odnalazłeś się w żadnym z wymienionych zawodów? A może chcesz uzyskać na ich temat więcej informacji? Napisz do nas lub zadzwoń, a my doradzimy najlepszy możliwy wybór :).

W szkołach MEDICA cały czas trwa letnia rekrutacja na wszystkie kierunki. Zapisać się na nie można nie wstając nawet sprzed komputera. Wystarczy skorzystać z formularza na: https://medica.edu.pl/rekrutacja/