Jesteś tutaj

Rekonwersja

Szkolenia zawodowe i przekwalifikujące dla byłych żołnierzy

Bezpłatne kursy i szkolenia dla byłych żołnierzy

Jesteś żołnierzem zawodowym, a Twoja służba dobiegła końca? Chcesz aktywnie działać na rynku pracy? Rozszerz posiadane przez siebie kwalifikacje i skorzystaj ze szkoleń oferowanych przez Akademię Kształcenia Kadr Medica, a finansowanych przez Wojskowe Biuro Emerytalne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 13 czerwca 2011 r. w sprawie pomocy w zakresie doradztwa zawodowego, przekwalifikowania, pośrednictwa pracy i odbywania praktyk zawodowych, każdemu żołnierzowi zawodowemu po zakończeniu służby przysługuje pomoc rekonwersyjna, która ma na celu przygotować do podjęcia zatrudnienia. Pomoc finansowa na szkolenie w ramach przekwalifikowania i przyuczenia do zawodu realizowana jest do wysokości limitu ustalanego corocznie przez Dyrektora DSS MON. Jego wysokość  uwarunkowana jest od ilości lat pełnionej służby.

Koszty przekwalifikowania zawodowego pokrywa się do wysokości (przykład miasto Szczecin)

  • po 4 latach służby wojskowej 100% limitu, tj. 2.737,50 zł,
  • po 9 latach służby wojskowej 200% limitu, tj. 5.475,00 zł,
  • po 15 latach służby wojskowej 300% limitu, tj. 8.212,50 zł

W ramach pomocy mogą być pokrywane koszty:

  • przekwalifikowania zawodowego,
  • do 20 przejazdów z miejsca zamieszkania do ośrodka szkolenia i z powrotem (jeżeli odległość przekracza 50 km w jedną stronę),
  • zakwaterowania (do 30 noclegów) w okresie przekwalifikowania zawodowego lub odbywania praktyki zawodowej.

Jak uzyskać pomoc finansową?

Aby uzyskać pomoc finansową należy złożyć stosowny wniosek oraz zaświadczenie z ośrodka szkolenia o uprawnieniach do prowadzenia szkoleń. Były żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień. Natomiast żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej.

Pomoc w przygotowaniu wniosku i w szkoleniu

Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje. Skorzystaj z naszej oferty szkoleń, a będziesz miał gwarancję profesjonalnego przygotowania do pracy w wybranym zawodzie. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z dużym doświadczeniem, a materiały szkoleniowe i podręczniki na poziomie europejskim z zawartością pełnej wiedzy wymaganej w zawodzie. Przygotujemy Ci stosowane dokumenty, abyś mógł wystąpić o sfinansowanie kosztów szkolenia. Wybrane przez Ciebie szkolenie przystosujemy do Twoich możliwości czasowych.

Pomoc w wyborze kursu/szkolenia

Nie jesteś jeszcze zdecydowany co do wyboru dalszej kariery? Zapraszamy do naszego działu kursów i szkoleń a nasz doradca zawodowy z przyjemnością określi Twoją indywidualną ścieżkę kariery i znajdzie idealne rozwiązanie specjalnie dla Ciebie. Szczegółowe informacje uzyskasz pod nr telefonu - 500 607 705.

Oferta bezpłatnych kursów i szkoleń w ramach rekonwersji

Nasza oferta szkoleniowa jest bardzo szeroka. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki oferta kursów

W razie jakichkolwiek pytań i niejasności prosimy o kontakt telefoniczny, chętnie wszystko wyjaśnimy.

Osoba kontaktowa w sprawie rekonwersji – Piotr Gębczyński tel. 500 607 705

Kliknij aby się zapisać online!